vidim vás nerada , ale když už jste tady ................. THIS BLOG IS MADE FOR MOZILLA FIREFOX !!!!!!!!

Schizofrenie

18. února 2007 v 21:50 | dé.Monická |  duševní poruchy
Podle některých názorů vděčí lidstvo právě nemocným schizofrenií za dobývání nových končin a možná i za své přežití. Většina z těch, kdo zachránili různá lidská společenství z míst hrozících hladem či jinými nebezpečenstvími a převedli je přes pouště či oceány, pravděpodobně trpěla schizofrenní poruchou - slyšeli hlasy, za nimiž šli, cítili se být vyvoleni či řízeni odněkud mezi nebem a zemí, a navíc údajně byli i dobrými a neúnavnými chodci…
V běžném životě ale má schizofrenie pro postižené mnohem méně poetický a mnohem více trýznivý charakter.

Jaké jsou příznaky schizofrenie?

Pod pojmem schizofrenie (množné číslo) rozumíme skupinu závažných duševních nemocí, jejichž společným znakem je výrazné narušení psychických funkcí. V důsledku toho nemocný odlišně vnímá svět kolem sebe i sebe sama a nedokáže přesně odlišit realitu od vlastních představ a fantazií. Postižení jedinci si mohou stěžovat na obtíže s myšlením nebo se soustředěním , slyšení hlasů, podivná nebo bizarní přesvědčení (např. že vládnou nadpřirozenými silami, že jsou pronásledováni), nezvyklé tělesné stesky (např. že mají uvnitř těla zvíře nebo neobvyklé předměty. Oproti tomu okolí nemocného může získat podezření kvůli netečnosti, uzavřenosti, špatné hygieně nebo neobvyklému chování postiženého.
U schizofrenie bývají nejčastěji narušeny následující složky psychiky: myšlení , vnímání, vůle, nálada, chování a pozornost. Podle současné klasifikace rozlišujeme čtyři základní typy schizofrenie - paranoidní , hebefrenní , katatonní a simplexní

Proč a čím je nemoc lidem nebezpečná?

Onemocnění může u třetiny pacientů probíhat příznivě a po jeho průběhu se nemocný vrací k plnohodnotnému životu. V jiných případech se nemoc vrací nebo trvá delší čas a výsledek je do značné míry ovlivněn tím, jak se nemocný a jeho okolí dokáže s chorobou vyrovnat.
Typickým věkem pro začátek obtíží je doba mezi 18. - 30. rokem, první příznaky se však mohou objevit kdykoli dříve či později.
Průběh onemocnění je individuální. Nejčastěji schizofrenie probíhá ve formě akutních atak, během kterých se projevují výrazné příznaky nemoci. Mezi jednotlivými atakami jsou různě dlouhá období s minimálními nebo žádnými příznaky. Méně často dochází po jedné nebo více epizodách k úplnému odeznění nemoci a návratu do života zcela bez následků. U určitého procenta lidí naopak akutní příznaky neodeznívají vůbec a onemocnění chronifikuje.
VIM , ŽE MĚ TAHLE PROHNILÁ NEMOC SŽÍRÁ MOZEK ... ALE CO ... :) ALE.. PATŘÍ JÍ MÝ ZASLOUŽILÝ DÍKY .. BEZ TEBE BYCH NEBYLA TAKOVEJ UMĚLEC .. A ALESPON´ SI MÁM S KYM POKECAT , KDYŽ JSEM SAMA , TAKŽE MÁŠ URČITĚ PÁR VÝHOD ... LÁSKO MOJE ... A VŮBEC .. JAK SE PŘIŠLO NA TO , ŽE JE TO NEMOC , CO KDYŽ JE TO PROBUZENÍ , PROCITNUTÍ .. CO KDYŽ TY HLASY A HALUCINACE A CELÝ MYŠLENÍ JE NAPROSTO NORMÁLNÍ , AKORÁT , ŽE LIDI , CO JSOU ZASLEPENÝ DOBOU , ŽIJOU JEN PRO SEBE , MATERIALISMEM ... NIC NEVNÍMAJ , PROTOŽE VYUŽÍVAJ MALÝ PROCENTO MOZKU A NECHTĚJ VĚŘIT NIČEMU .. CO SE NĚJAK VYMYKÁ ? .... HMMM .....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš deprese

často 41.6% (173)
občas 24.5% (102)
málokdy 13.7% (57)
vůbec 11.1% (46)
neuspěšně se léčim 5.3% (22)
uspěšně se léčim 3.8% (16)

Komentáře

1 Peťula Peťula | Web | 25. února 2007 v 15:56 | Reagovat

Bezva článek... myslím... ne, poslední dobou jsem si jistá, že mám schýzu... chjoo... ale překvapivě mám k ní postoj jako ty:-) Je to moje přítelkyně:-)

2 elie.angel elie.angel | Web | 3. dubna 2007 v 9:52 | Reagovat

o téhle nemoci zatím moc nevím, ikdyž jak říká moje matka, zrovna já v té své "podivné společnosti přátel" musím o všech těhle svinstvech vědět co nejvíc... můj bývalý přítel tím trpí už delší dobu, ale asi nejsem až tolik všímavý člověk, každý máme své deprese, špatné dny... já naštěstí/bohužel mluvm snad jen sama se sebou, nikdo jiný kdo by si se mnou promluvil tu není... :( mno dík za pěknej článek, máš to tady pěkný :´)

3 Dé.monická Dé.monická | E-mail | Web | 22. června 2007 v 22:13 | Reagovat

jsem debil

4 MannyJTF MannyJTF | E-mail | 19. srpna 2007 v 14:19 | Reagovat

tak a mužu se klasifikovat jako "vikendový" schizofrenik =)

5 kanec kanec | Web | 14. srpna 2008 v 0:29 | Reagovat

Tak to máte lidičky asi pěknou schizofrenii, když ji berete jako přítelkyni.To vás zřejmě nechá taky někdy celou noc spát,ono totiž jak jsi napsala, jo, občas to doslova JE PROCITNUTÍ.ALe ne zrovna příjemné.. . .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama