vidim vás nerada , ale když už jste tady ................. THIS BLOG IS MADE FOR MOZILLA FIREFOX !!!!!!!!

Proces umírání

17. února 2007 v 10:33 | dé.Monická |  smrt
Fyzická smrt znamená zástavu srdce, dechu a krevního oběhu. Tělo přestane být živé a my umíráme v bolestech. Tento bod je pro současný materialistický pohled na svět definitivním koncem. Pro nás je však teprve začátkem. To nejzajímavější se začíná dít právě v tomto okamžiku. Vraťme se ale na začátek celého procesu, kdy jsme z klinického hlediska ještě živými bytostmi. Člověk je tvor, který se jako všichni ostatní tvorové skládá ze čtyřech prvků. Jistě víte, které to jsou. Tyto prvky jsou obsaženy nejen v jeho těle, ale také v jeho mysli. Během procesu umírání dochází k postupnému rozplývání našich smyslů a živlů, se kterými jsou tyto smysly spojené. Děje se to v opačném pořadí, než ve kterém jsme zvyklí vytvářet magický kruh. Když stavíme chrám a vysvěcujeme kruh, postupujeme od vzduchu po směru hodinových ručiček přes ohen, vodu, až k nejhutnějšímu prvku, kterým je země.
Živlové invokace provádíme ve směru deosil, který koresponduje se směrem stvoření. Směr widdershins je opačný a je spojen s destrukcí a umíráním. Jak ve wiccanském kruhu, tak i v procesu smrti se začíná zemí. Naše tělo ztrácí sílu a energii. Máme pocit, jako bychom se bořili do země a jsme stále slabší. V psychické rovině se to projevuje únavou a ospalostí. Element země se tak postupně stahuje do živlu vody a dochází k další fázi procesu, kdy začínáme ztrácet vládu nad tělesnými tekutinami. Může nám téct z nosu, vytékají nám sliny nebo neudržíme moč. Vysychají nám rty a máme velkou žízeň. Naše mysl se stává podrážděnou a nervózní. Živel vody se rozplývá v ohni a vysychají naše ústa i nos. Z našeho těla začíná unikat teplo, již nemůžeme pít, ani trávit. Ztrácíme paměť a přestáváme poznávat, kdo je kdo. Živel ohně se pak rozpouští v živlu vzduchu. Naše dýchání je stále obtížnější a my lapáme po dechu. Rozplývá se agregát intelektu, všechno se zamlžuje a my ujíždíme někam pryč. Před očima nám mohou vyvstat obrazy z našeho života. Mohou být ošklivé i krásné, podle toho, jaký život jsme vedli. Živel vzduchu se rozpouští ve vědomí a naše tělo vydechuje naposledy. Toto je okamžik, který většina z nás nazývá smrtí.
Naše tělo je mrtvé, ale naše energetická podstata je stále živá a dochází k jejímu vnitřnímu rozkladu. Rozpouští se hrubé i jemnější myšlenky, stavy a emoce a naše vědomí se hroutí procesem, který je opačný okamžiku početí. V průběhu vývoje zárodku spočívá v čakře na temeni hlavy podstata našeho Otce, který je popisován jako "bílý a požehnaný" a kterého můžeme nazývat Bohem. Podstata Matky, která je "červená a horká" spočívá v čakře, která je prý umístěna čtyři prsty pod pupkem a můžeme ji nazvat Bohyní. Z těchto dvou principů a míst se odvíjí další fáze rozkladu. Zhroutí se systém čaker, kterými proudí energie zeshora (bílá) i zespoda (červená). Tyto síly se setkávají v místě srdeční čakry, kde uzavřou naše vědomí mezi sebou a dojde k zážitku holého vědomí bez myšlenek.
Znovunabytí vědomí je charakteristické objevením prvotního neposkvrněného světla, které je jako obloha bez mraků. Toto světlo je zdrojem všeho vědomí a naší prvotní přirozeností. Toto je božská podstata, ze které pochází energie a principy, kterým říkáme Bohové. Pokud již za svého života poznáme to, čím doopravdy jsme a co je zdrojem našeho vědomí, máme velkou šanci tento stav rozpoznat a dokonale v něm splynout s prvotní podstatou Bohů. Toto je konec spirálního tance. Naše karma je vyčerpána, my a Bohové jsme jedno a již od nich nejsme více odděleni. Naprostá většina z nás ale tento stav nerozpozná a nedokáže v něm setrvat déle než několik okamžiků. Připoutanosti, které jsme vytvořili v minulém životě a které jsou naši karmou nás poženou k tomu, abychom svým vědomím začali vytvářet představy toho, co jsme v našich životech považovali za skutečnost. Naše mysl dospěje do prvního stádia ve svém procesu vznikání směrem od prvotní přirozenosti. Ze všeho nejprve se objeví vítr a spolu s ním myšlenkové procesy. Pak se objeví i ostatní živly, zatím jen v psychologické rovině - emoce, připoutanost, myšlení apod. Jelikož máme stále v paměti své karmické tělo, bereme na sebe popdobu "mentálního těla", které je neobyčejně živé a není schopné zůstat ani na okamžik v klidu. Mentální tělo nemá fyzický základ, takže pro něj nejsou překážkou žádné hmotné předměty. Nevnímá ale světlo Slunce a Měsíce, neboť ztratilo svou Mateřskou a Otcovskou podstatu. Mysl stále opakuje své navyklé šablony, o kterých byla přesvědčena, že jsou reálné. V tomto stavu je možno prožít spustu okamžiků z našeho minulého života. Některé se mohou objevovat znovu a znovu. Bylo-li naše chování v minulém životě "kladné", budou naše zážitky naplněny štěstím a radostí. Pokud bylo naše chování "záporné", prožijeme zármutek, zoufalství a strach.
Z našich myšlenkových schémat se tak postupně vytváří nový život, neboť silně toužíme po fyzickém těle - jaké toto tělo bude záleží jen na tom, kam nás zavane vítr naší minulé karmy. Naše touha po podpoře materiálního těla sílí a my začínáme hledat nějaké, které by pro nás mohlo být vhodné. Pokud jsme svůj život obětovali duchovnímu rozvoji, naše motivace nás zažene na místo, které bude nejvhodnější pro pokračování. Pokud jsme strávili život násilím a vytvářením utrpení, naše karma nás požene do míst, která jsme pro sebe připravili.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Pokusil / a jsi se někdy o sebevraždu ?

ano 11.6% (363)
ne 44.1% (1374)
nikdy bych to neudělal/a 28.3% (883)
přemýšlím o tom =( 16% (499)

Komentáře

1 bobes bobes | E-mail | 16. října 2007 v 17:07 | Reagovat

ahoj.rada bych poděkovala za tento članek.Je velice pravdivy.Mám vlastní zkušenost u lidí s kterí byli těsně před smrtí a mam schopnost s nimi mluvit i po odchodu z fyzického těla.Také jsem prožila meditaci umění zemřít a to ve mě zanechalo krasný pocit naplněný laskou,ale také zavazující odpovědností ke svému životu.Takže,jak žiješ,tak také umíraš.

2 Amanda Amanda | E-mail | 7. února 2008 v 18:59 | Reagovat

až neskutečně skutečné...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama